Кошик
12 відгуків
Контакти
ПП ТВК "Сезам" - Спеціалізований магазин канцтоварів Корпоративне обслуговування офісів.
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+38034726-01-02Корпоративне обсл.офісів
+38034250-30-15Спеціалізований магазин-склад
Тамара Тимчишин tamara-kl@meta.ua
УкраїнаІвано-Франківська областьКалушул. О. Пушкина,8а77303
613714441ibm-kl
Мапа

Історія канцелярського приладдя.

Історія канцелярського приладдя.

Чому канцелярське приладдя має назву "канцелярія"? Коріння цієї назви походить ще з далекго минулого.. Давайте разом спробуємо привідкрити цю таємницю....

Чому канцелярське приладдя має назву "канцелярія"?  Коріння цієї назви походить ще з далекго минулого.. Давайте разом спробуємо привідкрити цю таємницю....

   Раніше термін «канцелярія» мав зовсім інше значення, ніж тепер. Почав він використовуватись  між XIII та XV століттям. У феодальній державі середньовіччної Європи Канцлером називали вищу посадову особу, яка очолювала королівску канцелярію та  архів, зберігала державну печатку. В Московії державний Канцлер – найвищий громадський  чин. По Табелю про ранги 1722 року  відповідав військовому чину генерал-фельдмаршала. В Германії (1871-1945) рейхсканцлер – голова уряду (а з 1934 року мав такоє повноваження голови держави). У ФРГ та Австрії  федеральний Канцлер – голова уряду. В Англії Канцлер казначейства – міністр фінансів, лорд-канцлер – представник палати лордів.

   Також Канцелярією в цей час називают писарів, службовців,  які числелись як допоміжний відділ при всіх начальниках будь яких державних установ,  а також  так називали кімнати які вони займали. Сучасним людям більш зрозумілим та доступним є поняття  -офісніпрацівники, секретарі та офіс-менеджери і саме ці посади стали на заміну канцелярських службовців.

   З XIX століття канцтовари (особливо приладдя для  письма) стали важливою частиною этикета. Жодна  важлива подія,  чи це запрошення на  обід,  вечерю,  дифіляда чи  весілля, не обходились без супроводу красиво оформлених запрошень, карток для гостей. 
    В наш час, не беручи до уваги динамічний  розвиток компьютерних технологій, можна сміливо сказати, що канцелярські товари ще довго будуть користуватись попитом та робити  кождий день нашого  життя  простішим, зручним  та комфортним.

   Так як на даний час канцтовари – це велике різноманіття приладдя, то історія їхнього виникнення та розвитку у всіх різна. Особливо є  бажання дізнатись історію походження найпопулярнішого канцелярського приладдя у всьому світі.

ПАПІР – наибольш відомий з усіх  материалів. Близько  до 1500 року  до н.е  в Египті  почали виготовляти   папірус,  з цього  і почалась історія паперу. В  II-ve столітті  до нашої ери в Малій Азії придумали новий вид паперу – пергамент. Але  процес виготовлення того і другого був надто складний і вимагав великих капіталовкладень,  як наслідок люди вимушені були шукати нові види паперу.  І дійсно початком сучасної історії паперу більшість вважає 105 рік  нашої ери, і його батьківщиною є Китай.

КУЛЬКОВА РУЧКА. Американець Джон Д. Лауд перший запатентував виріб схожий на кулькову ручку в 1888 гроці.  В 1944р. Ласло Биро, журналіст, винайшов сучасну кулькову ручку, без якої складно обійтись кождій людині. Але зовсім недавно вірменські археологи знайшли сувій, датований 1166 роком, на якому було зображення предмету, схожого на сучасну ручку.

 

МАРКЕР. Маркер був  винайдений в 1960 році фірмою Edding.

 

 

ЛАСТИК. Цей предмет традиційно часто називають гумкою, хоча  жодного відношення до гумки він немає, він виготовлений з  каучука. Справа  в тому, що  найперший ластик був виготовлений саме з  гуми, але на даний час  гуму більше не використовують. Перші згадки  про щось подібне на ластик були зроблені  в 1770 році, і з цього року можна вважати почався його розвиток.. Є декілька типів ластиків - каучукові, синтетичні  та механічні.

 

СКРІПКА. З матерчастої стрічки, яка просувалась через надрізи у верхньому лівому кутку піджака,  як це робили  в XIII столітті, до швейних булавок та дротяних  пружинок в XIX столітті — такий эволюцийний шлях пройшла канцелярска скріпка, поки у 1899 році норвежський інженер Юхан Волер, проводячи эксперименти з шматочками пружинистого дроту, не придумав декілька вдалих  конструкцій скріпок. Але, Волер не  виділив свому проекту належної уваги, і в 1900 році американським  винахідцем Корнеліусом Броснаном була запатентована скріпка під назвою Konaclip. А британска фірма Gem Manufacturing в том ж році вперше запустила в масове  виробництво скріпку Gem у вигляді класичного  подвійного овалу. Також відомо, що в 1902 році громадянка Німеччини Э. Лібінг запропонувала біля  десяти варіантів скріпки. Один з них, скріпка з безліччю привабливих  завитків, прийшов до смаку фірмі Stral, яка і  розпочала  виробництво.скріпки.
КАНЦЕЛЯРСЬКА СКРІПКА — це  необходний офісний атрибут. А для мешканців Норвегії скріпка стала символом єдинства нації і супротиву. В 1940 році пришедші до влади нацисти  заборонилмісцевим мешканцям носити гудзики та значки з  ініціалами відомого норвежського короля Хокона VII. Тоді, згадавши про найвідоміший національний винахід, норвежці почали носити на вбранні скріпки. Подвиг громадян та заслуги винахідника реалізувались  в пам'ятнику Юхану Волеру, встановленому в Осло і виготовленому  у вигляді гїганської скріпки. Висота пам'ятника 3.5 метра.

  ОЛІВЕЦЬ. Сучасний олівець винайшов  в 1794 году талановитий французський вчений та винахідник Нікола Жак Конте. Наприкінці XVIII століття английський парламент прийняв досить строгу заборону на вивіз дорогоцінного графіту з Камберленда. За порушення цієї заборони була досить сурова кара, аж до страти. Але, недивлячись на це, графіт продовжував попадати в континентальну Європу контрабандним шляхом, що  привело до  різкого збільшення його вартості. По завданню французського конвента, Конте розробив  рецептуру змішаного графіта з глиною і виробництва з цих матеріалів  високоякісних стрижнів. За допомогою обробки  високими температурами була досягнута висока міцність, але щё більш важливим  був той факт, що зміни пропорції суміші надавало  мождивість виготовляти стрижні різної твердості, що і  послужило основою сучасної класифікації  олівців  по твёрдості.
    Появі механічного олівця потрібно завдячити  американцю  Алонсо Таунсенда Кросса. Він підмітив, що майже 2/3 матеріалу,  який входить до складу простого олівця,  йде  у відходи  при його струганню під час заточки. Це і надихнило його  на створення  в 1869 році металічного олівця. Графітний стрижень розмістився в металічній трубці і мав можливість при необходності висуватись на відповідну довжину.

 ЛІНІЙКА. Більшість істориків  вважають що лінійкам з поділками на сантиметри і мілліметри більше як двохсот років Такої  думки притримувались вчені до тих пір, поки  при раскопках Помпеї не був знайдений аналог сучасної  лінійки. Стародавні лінійки представляли собою ретельно простругані дощечки. Вони допомогали античним архітекторам при створенні креслень.
    В середні віки німецькими монахами робились розмітки ліній і колонок на листках за допомогою спеціальних свинцевих пластинок. В багатьох країнах Європи замість них використовувались залізні прути, які мали назву - «шильці». Монахи в середні віки  готували сторінки для літописів..
    Але найвідомішою для нас лінійкою являється та, що виникла в післяреволюційній Франції.
    ЇЇ  розробка була поручена академікам, їм необходно було також разробити нову систему  мір.
    Після точних замірів  в Парижі були виготовлені  дві лінійки, вони були зроблені  з платини, ширина кождої складала 25 міліметрів, а довжина 1 метр, який отримав назву «республіканский метр».
    Лінійка, навіть виготовлена з  дерева, була доступна не багатьом. Тільки вчені мужі могли користуватись нею. Поступово лінійка війшла в широкі народні верстви..
    Линійки почали виготовляти для парижських студентів. Тільки  на початку XIX століття лінійка міцно зайняла своє місце в шкільних класах. Після 1812 року «республіканскі» лінійки попали в Московію як  воєнний трофей, але їх виробництвобуло  налагоджено тільки в 1899 році.
    Ініціатором  цього виступив Д.І. Менделеєв, саме він посприяв тому  щоб в Московії прижилась метрична система мір, а з нею і лінійка,  яка користується попитом і  в наш час, як і  в  простих школярів, так і в архітекторів сучасності.

     

КАНЦЕЛРСЬКА КНОПКА  була винайдена  годиннокарем Іоганном Кирстеном між 1902  і 1903 роками в місті Ліхен в Німеччині. Він продав свою ідею торговцю Отто Ліндштедт,  брат  якого Паул запатентувал її в 1904 році. Завдяки  патенту Ліндштедт став міліонером, годинникар  залишився бідним

  

SKOTCH СКОТЧ Вже не одно десятиліття під словом «скотч» ми розуміємо звичайну липучу стрічку яка повсюду застосовується для різних цілей. Але лиш небагатьом відомо, що Scotch® — це зареєстрована торгова марка, назва якої  стала узагальнююча. А сам скотч розподіляється на види: скотч пакувальний, скотч канцелярский, скотч малярний, скотч двухсторонній і т.д. Слово «scotch» в перекладі з англійскої означає «шотланець» або «шотландський». Проте винайдений він бувзовсім не в Шотландії і навіть не шотланцем і не шотланкою. Вперше скотч придумали в Америці В 1923 рці молодий чоловік по імені Річард Дрю встроївся на посаду лабораторного техніка в компанію, яка скромно займалась виробництвом нождачного паперу. Компанія  мала назву Minnesota Mining and Manufacturing , і  в цей момент вона активно тестувала по магазинах і автосервісам свою нову шкірку «Wetordry».
    Якось, находячись в автомайстерні, Річард помітив, що майстри,  які займались покраскою кузовів автомобілів зазнають трудності там, де машину потрібно було покрасити двома різними фарбами. Їм не вдавалось достатньо надійно захистити вже пофарбовану поверхність, і границі між кольорами  виходила не акуратно.
Дрю пообіцяв  малярам щось придумати і через якісь час приніс в мастерню клейку стрічку шириною 2 дюйма (5 см — на даний час стандартна ширина пакувального скотча) з пластирем на каждому краю. Один з майстрів вирішив випробувати пробний взірець в роботі, але коли зібрався нанести другий колір побачив що стрічка Дрю зкуйовдилась.  Як виявилось, з метою економії Річард зробив стрічку клейкою тільки по краям, а в середині — ні. А так якк в ті часи ходили легенди  про шотландску скупість, розсерджений маляр в сердцях вскрикнув: «Заберіть цю стрічку та відпрвте вашим шотландським босам і скажиіть їм, щоб зробили її більш клейкою!» Зрозуміло, що жодних «Scotch bosses» у Дрю не було, але словечко до стрічки так і приклеєлось. Так і назвали скотч в честь скупості шотланців.
    А винахідник запропонував експеременти. На доопрацювання пішло декілька років, і 8 вересня 1930 року перший рулончик «шотланської» целофанової  стрічки  було відправлено на пробу клієнту в Чикаго.
    Так розпочалась історія  цього простого, але досить корисного винаходу, якому стали швидко знаходитись практичні застосування. Скотч став  використовуватись для запечання упаковки для їжі, кульків з вбранням, ремонту поломаних іграшок, заклеювання порваних сторінок книг, поношених куп'юр, вікон на зиму і навіть  для зберігання розбитих яєць.
   З часом  компанія 3М постійно вдосконалювала , виготовляючи нові різновиди, - скотч пакувальний, скотч малярний, скотч канцелярский, скотч двохсторонній  іт.д.. На сьогодніший день в родині скотчів ЗМTM більш як  900 найменувань.
    Наскільки успішно склалось життя  самого винахідника Річарда Дрю, сказати важко. Не про те що він казково розбагатів, ні про те, що помер в злиднях, не повідомляється. Відомо одне — він прожив довге життя (по одним даним — 96 років, по іншим — 81 рік) і  увічнив своє им'я як винахідник продукту, без якого в наш час не обходиться жоден дім.oфіс, supplies picture

Всі предмети, які  знаходяться на Вашому робочому столі в офісі,  відносяться, в більшій  мірі, до категорії канцелярских товарів. Канцтовари для офісу включають в себе широку групу товарів: від  письмового приладдя, паперу та ножниць, до папок для паперу і файлів. Офісний папір, є одним з найбільш витратним  матеріалом,  і тому його все повинно бути вдосталь.

Комфортної Вам праці і якісного канцелярського приладдя в допомогу!

 
 
facebook twitter

ПП ТВК Сезам

Попередні статті